לקביעת פגישה  לחצ/י כאן

חברת תמ"א 38

כיום בעלי דירות רבים שברצונם להתחיל פרויקט תמ"א 38 בוחרים להתקשר לאו דווקא עם הקבלן המבצע אלא עם חברות תמ"א 38 או חברות "מארגנות". חברות אלו נושאות בכמה תפקידים שונים למרות שמטרתן הסופית של כולן הינה זהה אך כל אחת מהן בוחרת לגשת אליה בכיוון קצת אחר. מה השוני בין החברות הללו? כיצד יש לבחור אחת מהן ובאיזו דרך יכולים להגן על עצמם דיירי הבית מפני מחלוקות עתידיות בין החברה המארגנת ליזמית?

 

חברה מארגנת ומעין יזמית

החברה שעוזרת לדיירים להתארגן ולהיערך בבניין לקראת הפרויקט נקראת חברה מארגנת טהורה ונציגיה נדרשים לסייע לדיירים לשכנע את אלו מביניהם שמתלבטים, לעזור בבחינה ובבחירה של אנשי מקצוע מתאימים ולהעניק ליווי צמוד עד להשלמת הפרויקט. יש לזכור כי חברה מארגנת היא לא חברה יזמות ואין הן לוקחות על עצמן סיכונים והוצאות להוציא את הזמן שישקיעו בפרויקט. חברת מעין יזמית תפקידה הוא לאגד את הדיירים תחת הסכם ראשוני ודואגת לייזום של כל ההליכים המקדימים לפרויקט על חשבונה.

 

חברות יזמיות

החברות הנפוצות ביותר בתחום הן חברות יזמיות שמתקשרות עם הדיירים בצורה ישירה דרך הסכם מפורט ומחייב לביצוע פרויקט תמ"א 38. חברה יזמית נושאת בעלותו הכוללת של הפרויקט ובמלוא האחריות על כל ההיבטים השונים שכרוכים בביצוע הפרויקט. לעתים חברות אלו מתקשרות עם הקבלן או כמה קבלני ביצוע כדי להשלים את הפרויקט בפועל, כאשר הדיירים אינם לוקחים חלק בהתקשרות זאת. כדי לקבל החלטה מושכלת באשר לסוג החברה, יש ראשית לבחון את יכולת הארגון והתיאום של הדיירים.

 

מתי נעדיף לפנות אל חברות יזמיות?

חברות יזמיות עדיפות היכן שישנה הסכמה ותמימות דעים בין דיירי הבניין ויש כמה בעלי יוזמה ביניהם שמסכימים להשקיע מזמנם ומרצם האישי בפרויקט. חברת T.G.N טאואר גרופ היא חברה יזמית אשר הקימה חטיבת תמ"א 38 שתפקידה להתמחות אך ורק בפרויקטים מעין אלו. חברה זו צברה ניסיון עשיר בתחום ומבטיחה למעגל לקוחותיה ליהנות משקיפות מלאה במהלך הפרויקט, מקצועיות ללא פשרות ומתן יחס וליווי אישי לאורך כל הדרך עד להשלמת הפרויקט.

 

 

אין באמור לעיל משום יעוץ כלשהו. האמור לעיל אינו חסין מטעויות ועל הקורא להתייעץ עם בעל מקצוע לפני נקיטת כל פעולה. כל הזכויות שמורות.

מאמרים

כל הזכויות שמורות | T.G.N

ליצירת קשר השאר/י פרטים כעת

Your details were sent successfully!

* כל ההדמיות להמחשה בלבד