לקביעת פגישה  לחצ/י כאן

פרויקט פינוי בינוי

משרד הבינוי והשיכון הוציא לאחרונה מדריך המיועד לבעלי דירות שברצונם לקדם פרויקט פינוי בינוי, עם דגשים מיוחדים באשר לאופן הפעילות מול היזמים. מדריך זה הוא מעין קובץ שמפורסם כעת באתר הרשמי של המשרד, וגובש לאחר דיונים מתמשכים במשרד בפורום "שולחן עגול" בו נוכחים נציגים מהתחום. הכותרת תחתה מופיע המסמך היא "מדריך לדיירים לעקרונות התקשורת עם יזם בפרויקטים של פינוי בינוי. המסמך נוגע בכמה היבטים של פרויקט ההתחדשות העירונית החל מהשלבים הראשונים של התקשרות בין היזם או "קבלן חתימות"  לבעלי הדירות ועד לנושאים כגון בדק ביטוח, ביטחונות לפרויקט ואחריות.

 

מה הבעיה בהתקשרות מול קבלן חתימות?

משרד השיכון במסגרת המסמך נוקט בעמדה מאד ברורה כנגד קבלני חתימות או "מאכרים" בעגה העממית, אשר מחתימים את בעלי הדירות בשלב ההתחלתי של ההתארגנות על חוזים לביצוע הפרויקט ומבלי שום הגבלת זמן. מקרים אלו לא אחת מובילים למצב שבו החתימה של בעלי הדירות על חוזה מקדמי כדוגמת זה, מבלי להבין לעומק את משמעותו, מונעת את קידום הפרויקט על ידי הדיירים עצמם בשלבים מאוחרים יותר ואיננה מאפשרת להם להתנתק מאותו קבלן החתימות.

 

דברים שעדיף להימנע מהם                                  

לפי המדריך עדיף לא לחתום על מסמכים המעניקים זכויות או לחילופין מגבילים את יכולת המשא ומתן של הדיירים לפי חתימה עם הסכם פינוי בינוי. על מנת לסייע לקידום הפרויקט ממשיך המסמך לפרט ניתן לחתום על כתה אישור או מסמך כוונות מוגבל בזמן קצוב. ברוב המקרים עדיף שכתב האישור יהיה בתוקף לפרק זמן שלא יעלה על שמונה עשר חודשים ובכל אופן רצוי לקבוע תקופה קצובה לכך מבעוד מועד. המדריך מדגיש כי חשוב מאד להיזהר ממתן התחייבות בלתי ניתנת לחזרה בנושא החתימה הראשונית.

 

רשת טאואר גרופ

רשת טאואר גרופ T.G.N מתמחה ביזום והקמה של פרויקטים חדשים בתחום הנדל"ן לצרכי מגורים, מסחר והתחדשות עירונית הכוללת פרויקטים מסוג תמ"א 38 ופינוי בינוי. החברה הקימה חטיבה נפרדת העוסקת אך ורק בפרויקטים הנ"ל על כל שלביהם השונים לרבות ענייני רישוי, חוזה, ייזום, בדיקות מקדמיות, פיקוח וביצוע.

אין באמור לעיל משום יעוץ כלשהו. האמור לעיל אינו חסין מטעויות ועל הקורא להתייעץ עם בעל מקצוע לפני נקיטת כל פעולה. כל הזכויות שמורות.

מאמרים

כל הזכויות שמורות | T.G.N

ליצירת קשר השאר/י פרטים כעת

Your details were sent successfully!

* כל ההדמיות להמחשה בלבד