לקביעת פגישה  לחצ/י כאן

חוק פינוי בינוי

המושג פינוי בינוי הוכר לראשונה בשנת 1988 בתור מדיניות רשמית בישראל מטעם משרד הבינוי והשיכון. משרד הבינוי והשיכון, לפי חוק פינוי בינוי, רשאי להכריז על שטחים מוגדרים של קרקעות כעל מתחמי פינוי בינוי ולמסור לתושבי המקום צו הכרזה בעל תוקף של שש שנים קדימה מאותו היום בו ניתן. לפי חוק זה, אפשר להרוס בתי מגורים קיימים על קרקע מסוימת במטרה להקים במקומם בנייני מגורים חדשים. מבצעים של פינוי בינוי לרוב נערכים בשכונות מגורים ולא בבניינים בודדים.

 

מהו חוק פינוי בינוי?

השכונות אשר נבנות במקום אלה שנהרסו, מתאפיינות בתשתית הרבה יותר חדשה ומפותחת. חוק פינוי בינוי כאמור מאפשר להרוס מבני מגורים קיימים, אולם במסגרתו, החברות המקימות את השכונות החדשות נדרשות להעניק לדיירים במקום דירה חדשה באותם הבניינים החדשים שעתידים להיבנות באזור. הדיירים שיפנו את בתיהם יקבלו במקום ובסוף התהליך דירות יותר גדולות ומרווחות עם סטנדרטים גבוהים. כל התהליך נעשה כמובן לפי ההסדרים שנקבעו מבעוד מועד על ידי הקבלן המבצע.

 

דיירים סרבניים

הסמכות להכריז על מתחמים לצורך פינוי בינוי היא של ממשלת ישראל בלבד. היוזמות של פינוי בינוי הוסדרו בחוק פינוי ובינוי של אזורי שיקום בכל המדינה, החל משנת 1965. החוק שונה ל-חוק פינוי ובינוי (פיצויים) בשנת 2006 במטרה לעקוף קשיים ומכשולים שיצרו דיירים סרבניים בודדים בבניינים משותפים. דיירים אלו מסרבים בכל תוקף לפינוי ובינוי, וכתוצאה מסירוב זה נוצר רוב של מסכימים מול מיעוט של מתנגדים. בדרך כלל הדיירים הסרבנים פועלים כך על סמך מניעים כלכליים, אותם הם רוצים להשיג דרך הסדר כלכלי מיוחד על פני כל יתר הדיירים.

 

חברת טאואר גרופ

רשת טאואר גרופ T.G.N היא חברה יזמית בתחום הנדל"ן ועוסקת ביזום והקמת פרויקטים חדשים בתחום ההתחדשות העירונית הכולל פינוי בינוי ותמ"א 38, מגורים ומסחר. החברה, כחלק מראייה עתידית, הקימה חטיבה נפרשת לתחום ההתחדשות העירונית אשר עוסקת בפרויקטים מסוג פינוי בינוי ותמ"א 38. החטיבה אחראית לכל השלבים בפרויקט לרבות בדיקות מקדמיות, רישוי, ייזום, חוזה, פיקוח והביצוע עד לקבלת המפתח.

אין באמור לעיל משום יעוץ כלשהו. האמור לעיל אינו חסין מטעויות ועל הקורא להתייעץ עם בעל מקצוע לפני נקיטת כל פעולה. כל הזכויות שמורות.

מאמרים

כל הזכויות שמורות | T.G.N

ליצירת קשר השאר/י פרטים כעת

Your details were sent successfully!

* כל ההדמיות להמחשה בלבד