לקביעת פגישה  לחצ/י כאן

ביצוע פרויקט תמ"א 38

התפתחותו של התחום תמ"א 38 הביאה לכך שכיום יותר ויותר אנשי מקצוע מכל מיני תחומים מנסים לקצור להם רווחים נגישים. בין אם מדובר בשיפוצניקים או מתווכים ובין אם מדובר ביזמים מתחילים לאנשים שמריחים את הפוטנציאל הקיים בתחום זה. ישנם כמה דרכים שיסייעו לכם להימנע מטעויות. להלן כמה משלבי הפעולה המומלצים לכל דייר שמעוניין לבצע תמ"א 38.

 

שלבי עבודה בביצוע פרויקט תמ"א 38

בשלב הראשון יש לבצע פעילות מקדמים הכוללת את כלל הדיירים. לשם כך יש לכנס אסיפת דיירים למטרות קידום פרויקט תמ"א 38 ולמנות נציגות מסוימת ברוב של כ- 80%. לאחר מכן יש לבחור גוף מקצועי שיעניק ליווי צמוד לדיירים ולחתום על ייפוי כוח ליווי וייצוג. בשלב הבא יש לבצע בדיקת היתכנות תמ"א 38 על ידי הצוות המקצועי שנבחר ללוות את הדיירים. בדיקה זו כוללת את תאריך הקמתו של הבניין, שטח הבניין והם הוא עומד בתקנות והתנאים של החוק.

 

בדיקת היתכנות

בשלב השלישי יש לבצע בדיקת היתכנות וזכויות בנייה על ידי אותו הצוות המקצועי שנבחר ללוות את הדיירים. בדיקת היתכנות זו היא משפטית ועל כן חייבת להיעשות על ידי עורך דין מומחה מטעם הדיירים. בדיקה זו כוללת בנוסף בדיקת זכויות והיתכנות אדריכלית על ידי אדריכל שנבחר מטעם הדיירים. לאחר מכן הצוות המקצועי נדרש להפיץ מכרז ולערוך בקרת הצעות היזמים. עם תום בדיקת הזכויות בבניין הצוות והנציגות נדרשים להכין מפרט הכולל את דרישות הדיירים שיוצגו בקרב היזמים.

 

קבלת הצעות מיזמים

יש להשיג הצעות משני יזמים לפחות ולבדוק אותן. היזם נדרש לקחת מדידות של גודל הדירות הקיימות לרבות שטח המרפסות שהתווספו לדירות. היזם במהלך ההצעה אמור להציג בפני הדיירים גודל חדש לדירתם לרבות תשריט ראשוני של הקומה החדשה והדמיה של הבניין. חברת T.G.N טאואר גרופ מודעת לתרומה האדירה של פרויקט תמ"א 38 ובמקביל לאיכות החיים של מעגל לקוחותיה, ועל כן הקימה לאחרונה חטיבת תמ"א 38 המתמחה אך ורק בפרויקטים מעין אלו. החברה צברה ניסיון רב ומסוגלת להבטיח ללקוחותיה ליהנות משירות, אמינות ושקיפות מלאה.

מאמרים

כל הזכויות שמורות | T.G.N

ליצירת קשר השאר/י פרטים כעת

Your details were sent successfully!

אין באמור לעיל משום יעוץ כלשהו. האמור לעיל אינו חסין מטעויות ועל הקורא להתייעץ עם בעל מקצוע לפני נקיטת כל פעולה. כל הזכויות שמורות.

* כל ההדמיות להמחשה בלבד