לקביעת פגישה  לחצ/י כאן

ארגון קבוצת רכישה והקמתה

ארגון קבוצת רכישה והקמתה לצרכי בנייה משותפת של יחידות דיור הפכו לתופעה מאד נפוצה בשנים האחרונות. אולם לצד פופולאריות זו, התגלעו לא מעט מחלוקות באשר לרמת האטרקטיביות של קבוצות רכישה ואמינותן. לפיכך יש לשקול בכובד ראש את הנושא טרם מחליטים לחבור לקבוצה מעין זו ולהפקיד סכומים נכבדים לצרכי הרכישה.

 

מהי קבוצת רכישה ובמה כרוך ארגונה?

קבוצת רכישה מורכבת מכמה אנשים המתפקדים כיזמים אשר התאגדו יחדיו כדי לאתר קרקע לרכוש אותה ולקדם תכנון לצרכי בנייה משותפת של בניין מגורים. כך חברי הקבוצה יכולים ליהנות מחיסכון משמעותי בעלויות הבנייה והרכישה. החברים בקבוצה רשאים לבחור על דעת עצמם את הליווי הבנקאי והמשפטי ובאופן כללי פועלים באופן עצמאי לקבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע כאלו ואחרים. ארגון קבוצות רכישה בדרך כלל נעשה על ידי חברה מנהלת שאחראית על כל שלבי הרכישה והבנייה.

 

יתרונות וחסרונות

החיסכון הכספי מהווה את היתרון הבולט ביותר בהצטרפות לקבוצת רכישה למטרות רכישת דירה. אם והקבוצה הצליחה להוציא את הפרויקט מן הכוח אל הפועל, הרי שהחיסכון עשוי להגיע למימדים של בין 15% עד 20% ביחס למחיר השוק. יזם קונבנציונאלי המעוניין להקים פרויקט מגורים חייב להשקיע לא מעט סכומים וזאת עוד לפני שהתחיל למכור את הדירות. מדובר בסיכון עסקי גבוה במיוחד. כמו כן היזם נדרש לנהל את כל שלבי הבנייה לאחר שיווק הפרויקט, ולשאת באחריות על הממכר גם לאחר איוש הדירות הראשונות.

 

רשת טאואר גרופ

החברים בקבוצת הרכישה לעומת זאת מתנהלים כיזם אחד ולפיכך אין הם אחראיים באופן בלעדי על ביצוע השלבים הראשונים והתכנוניים של הפרויקט. חברת רשת טאואר גרופ   T.G.Nהיא חברה יזמית ועוסקת בארגון קבוצות רכישה באזורים אסטרטגיים. החברה מסייעת באיתור הקרקע, בדיקת זכויות הבנייה שלה, גיבוש תוכנית מקדימה לפרויקט, עריכה והכנה של מסמכים משפטיים עבור חברי הקבוצה, ניהול ושיווק הפרויקט ועוד. החברה צברה ניסיון רב בתחום היזמות בנדל"ן באופן כללי ומבטיה ללקוחותיה ליהנות מכל היתרונות אשר כרוכים בקבלת סיוע מחברה בעלת ניסיון עשיר.

מאמרים

כל הזכויות שמורות | T.G.N

ליצירת קשר השאר/י פרטים כעת

Your details were sent successfully!

אין באמור לעיל משום יעוץ כלשהו. האמור לעיל אינו חסין מטעויות ועל הקורא להתייעץ עם בעל מקצוע לפני נקיטת כל פעולה. כל הזכויות שמורות.

* כל ההדמיות להמחשה בלבד