לקביעת פגישה  לחצ/י כאן

מהי התחדשות עירונית ?

התחדשות עירונית היא מעין סוג של פרויקט אשר נועד לספק תוספת בנייה באזורים מבונים. החשיבות של תוספת בנייה זו הינה גדולה מאד על רקע היעדר חמור במשאבי קרקע בישראל של היום. מעבר לכך פרויקט ההתחדשות העירונית תורם רבות להחייאתו של המרקם הבנוי, למניעת הזדקנות האוכלוסייה, להכנסת שימושי קרקע חדשים, לניצול יותר יעיל של מוסדות ציבור ותשתיות אשר מתרוקנים ולשמירה על שטחים פתוחים.

 

שלושה מסלולים בהתחדשות עירונית

ישנם שלושה מסלולים מרכזיים בהם פועל פרויקט ההתחדשות הנ"ל כדלקמן: פינוי בינוי ועיבוי המתייחסים לרשויות המקומיות ומסלול המיסוי הפונה אל היזמים. הביטחון והבריאות עבור רוב האנשים הם הערכים הגבוהים ביותר בסולם העדיפויות. הבעיה היא שכיום בנייני מגורים רבים לא עומדים בתקנים הנדרשים והדיירים לעתים אינם מודעים לתקלות אלו המאפיינות את מרחב מגוריהם האישי.

 

תמ"א 38

בשנת 2005 אישרה מדינת ישראל תוכנית בשם תמ"א 38, תכנית מתאר ארצית שמטרתה לדאוג לחיזוק של מבנים קיימים נגד סכנות של רעידות אדמה. התוכנית מתייחסת למבנים שהוקמו לפני 1980 וכיום לא עומדים בתקנים. תמ"א 38 אם כן נועדה להבטיח את יציבותם ובטיחותם של מבנים אלו ולמנוע את קריסתו העתידית של המבנה עקב רעידת אדמה. חברת TGN טאואר גרופ הקימה חטיבה תמ"א 38 המתמחה בפרויקטים מעין אלו על מנת לממש את התרומה הרבה של פרויקט זה בקרב מעגל לקוחותיה.

 

פרויקט פינוי בינוי

חברת TGN טאואר גרופ צברה ניסיון רב בתחום ומורכבת מצוות של מומחים מקצועיים המעניקים לכל לקוח ליווי אישי וצמד החל מהשלבים הראשונים ועד לכניסה לדירה החדשה והמשופצת. פינוי בינוי הוא אחד ממסלולי פרויקט ההתחדשות העירונית כאמור ולאחר שפרויקט תמ"א 38 הצליח במידה רבה וגרם לאזרחים רבים בישראל לשדרג את נכסיהם, תוכנית תמ"א 38 תיקון 2, היינו פינוי בנוי, יצאה אל הפועל. התכנית קיבלה אישור ב- 2010 ונועדה לבנות מגדלי יוקרה במקום אותם מבנים ישנים שנדרשים להריסה.

 

חברת TGN טאואר גרופ מתמחה גם בפרויקטים מסוג של פינוי בינוי ומבצעת מיזמי נדל"ן הפונים הן אל המגזר העסקי והן למגזר הפרטי.

מאמרים

כל הזכויות שמורות | T.G.N

ליצירת קשר השאר/י פרטים כעת

Your details were sent successfully!

אין באמור לעיל משום יעוץ כלשהו. האמור לעיל אינו חסין מטעויות ועל הקורא להתייעץ עם בעל מקצוע לפני נקיטת כל פעולה. כל הזכויות שמורות.

* כל ההדמיות להמחשה בלבד